Vysočina aréna v režii Lipenských draků

Druhé kolo české koloběžkové Rollo ligy tentokrát díky červeno modro bílé partě kolem Karla Dvořáka zavítalo do Mekky biatlonu do Vysočina arény v Novém městě na Moravě.  Na již tradičně vysoké úrovni zorganizovali v tomto krásném sportovním stánku další část seriálu české  Rollo ligy. Týmová spolupráce a nadšení připravila všem zúčastněným nezapomenutelný zážitek. Spojením  týmů  Karla Dvořáka, Aloise Onderky a Pavla Legáta vznikl kompaktní realizační tým, který ve vzdálené destinaci pro všechny organizátory, byly schopni připravit skvělé prostředí i závody a zajistit hladký průběh závodů. Na start druhého kola Rollo ligy 2017 ve velmi zajímavém prostředí Vysočina arény se postavilo 132 borců všech věkových kategorií – od výkonnostních po rekreační koloběžkáře. Závody se konaly na asfaltových cestách pro kolečkové lyže a v zimě pro závody běžkařů a biatlonistů. Jednalo se o technicky náročné trasy, na kterých byla nutná i jistá fyzická zdatnost, ale přes několik lehkých pádů (odřená kolena a pod) se rychlé závodní koloběžky osvědčili i na takto postavených tratích

Kromě výborné organizace se zaskvěli i závodníci, kteří kromě pořadatelských povinností, zvládli i vlastní závody a to s výrazným úspěchem, vždyť na stupně vítězů se dostali Lukáš Bílovský, Eliška Onderková, Ivana Dvořáková, Alois Onderka. Vedle těchto závodníků se zaskvěla i Andrea Zbožková, jejíž rodiče nezištně pomohli při náročné práci organizátorů tohoto sportovního podniku. Lipenští draci ve dvoudenním kolotoči zorganizovali v sobotu sprinterská klání pro děti na vzdálenost 400 m a pro dospělé kategorie na 1 km. V nedělním dopoledni si to potom rozdali jednotlivé kategorie závodníků na dlouhé trati v distancích od 4 km do 22 km. Za slunečného počasí a vynikající atmosféry  a  ke spokojenosti jak závodníků, tak organizátorů  proběhlo druhé kolo české Rollo ligy.

Lipenští draci si vybudovali za dobu své působnosti velmi vysoké renomé. A to jak svými sportovními výkony, tak organizačními schopnostmi a patří mezi přední týmy v rámci českého koloběhu. Dalším podnikem navázali na úspěchy z předcházejících let, kdy organizovali jednotlivá kola Rollo ligy a taktéž na mezinárodní úrovni mistrovství Evropy. Je patrné, že je zde vynikající potenciál pro další posun  koloběžkového sportu a to nejen v Lipníku nad Bečvou, ale i v rámci České republiky.

Za realizační tým Karel Dvořák