O KLUBU

a účinkování jeho závodníků v roce 2013…

Klub vznikl v prosinci roku 2012 s cílem podporovat koloběh v co  nejširší míře napříč všemi věkovými kategoriemi a nabídkou všestranného sportovního rozvoje, dětí, mládeže i dospělých.  Ve svém středu přivítal zkušené ostřílené závodníky spolu s mladými nadějemi i sportovci bez touhy po vítězství, ale po pohybu, relaxaci a příjemné atmosféře odpočinku.

TÝM

Lídr závodu

Lídrem závodního týmu je Ivana Dvořáková, několika násobná mistryně světa z let 2008, 2010 a 2012 ve všech disciplínách – sprintu, kritériu i maratónu.Ve svém vynikajícím vystoupení pokračovala i v roce 2013, kdy v evropském poháru zvítězila v kategorii veteránek a skončila celkově čtvrtá v absolutním pořadí žen. Obdobně si vedla i v české lize, kde veteránky vyhrála s přehledem a celkově v ženách vybojovala druhé místo.

Ivana Dvořáková byla v roce 2011 oceněna jako  pátý  a v roce 2012 jako šestý sportovec Olomouckého kraje.

Již hvězdou v týmu se stala Kristýna Pechová, která v letošní sezóně famózně zúročila svou vzestupnou formu a zcela suveréně zvítězila ve své kategorii v evropském poháru i v české lize a spolu s Jardou a Honzou si dojela pro zlato ve smíšené štafetě v Holandsku při EP. V české lize ji zdatně sekundoval Petra Legátová, která v sezóně 2013 byla na hostování v týmu Lipenských draků.

Sezóna 2013 je první sezónou Lipenských draků na české i mezinárodní scéně a hned v této sezóně klub dokázal, že má předpoklady pro dosahování vysokých sportovních výsledků a zároveň vytváří prostor a atmosféru pro zábavu a relaxaci , ale i vysoké organizační schopnosti a kvality. Hned ve své první sezóně zorganizoval čtvrté kolo České ROLLO ligy Libavá 2013 – Slavkovské radary, hodnocené celým závodním pelotonem vysoce pozitivně.

Víťa Nezval po své rekordní   „24 hodinovce“ v Ústí nad Labem si v sezóně 2013 odnáší vynikající druhé místo v evropském poháru v kritériu.

Také další člen týmu Karel Dvořák vchází do povědomí nejen jako funkcionář, ale také jako závodník, který si užívá závodní atmosféry a fanouškovské podpory dalších členů týmu.  Tým se dále rozrůstá o zájemce zazávodit si v příjemné atmosféře, a fungujícím klubu, což dosvědčuje spolupráce s Lojzou Onderkou, Pavlem Legátem, Michalem Špinkou a dalšími.

Naší kadeti

Honza Jurášek –  je vlastníkem zlatých a bronzových medailí z mistrovství světa. Rok 2013 ukázal jeho stoupající sportovní úroveň a spolu s  Jardou Antonem předváděl na evropské i české úrovni vynikající sportovní představení, které obdivovali i podstatné zkušenější závodníci starších kategorií. Spolu se podělili o druhé a třetí místo na evropském poháru 2013, rozdělili si zlato v závodech mistrovství Evropy ve sprintu a dlouhém závodě. Svou formu potvrdili i v celkovém hodnocení české ligy, kdy je na třetím místě doplnil ve své první závodní sezóně Ondra Hlosta.

Žáci

Nově v letošní sezóně v klubu kategorie žákyň  a veleúspěšné představení Veroniky Kulifajovéa její třetí místo v celkovém hodnocení české ligy. Vynikající představení na evropském poháru v Německu. Spolu s hostující Eliškou Onderkovou( první v ČRL) vytvořily silnou dvojici s příslibem pro další sezónu

 

Vynikají počínání našich sportovců podpořila svým jednoznačným vítězstvím v kategorii masters ženy i absolutní klasifikaci žen v české ROLLO lize 2013   Šárka Waldauserová . Vystoupení našich juniorek Aleny Legátové a Adély Sumcové, podtržené prvním a druhým místem v ČRL, dokumentuje správnost nastoupené cesty Lipenských draků.

 

TO JSOU VÝSLEDKY A PRÁCE TÝMU

A to jsme my a nejen my…

Za SPORTOVNÍ KLUB KOLOBĚHU LIPNÍK NAD BEČVOU – LIPENŠTÍ DRACI

Karel Dvořák