Lipenská výzva 2023

proběhla jako Mistrovství republiky, EuroCup a 3. kolo České ROLLO ligy

První srpnový víkend, ve dnech 4.-6. 8. 2023, proběhl v Lipníku nad Bečvou vrchol koloběžkových závodů: Mistrovství ČR 2023 ve sprintu, kritériu, štafetách a dlouhém závodu.
MČR bylo zároveň  EuroCUPem, jehož třetí kolo proběhne v italském Trevisu a  finále EC se bude konat v září v Konstantinových lázních.

Mimo vysoké účasti tuzemských závodníků na závody dorazili koloběžkáři z Itálie, Německa, Polska, Slovenska a Rakouska.. Páteční sprinty i sobotní kritérium a štafety díky perfektní práci pořadatelů proběhlo v naprosté pohodě a sportovním klání, bez jakýchkoliv zádrhelů. Díky za perfektní organizaci. Na úspěšném průběhu závodů mistrovství republiky se nemalou měrou podílel tým našeho klubu Lipenských draků. Svým dílem při organizaci závodů a podpory Olomouckého kraje podpořil sportovní povědomí sportovců všech věkových kategorií a přispěl k propagaci koloběžkového sportu.  Na straně pořadatelů stálo i počasí, které svým způsobem přispělo k náročnosti těchto rychlostních závodů. Svou tvář odvrátilo v nedělním dlouhém závodě a za trvalého deště znepříjemnilo závodníkům jejich snažení a boj. Již tradičně vynikající organizace a příprava sportovišť přispěla k úspěšnému konání akci a spokojenosti všech zúčastněných.

V této vynikající atmosféře a vysoké účasti se v žádném případě neztratili Lipenští draci a stejně tak jako tradice Lipenských závodů, tak i výsledky Draků potvrdili vysoký standard. Excelentní výkon předvedla naše dámská štafeta ve složení Eliška Onderková, Tereza Dvořáková a Alena Legátová, kdy do posledního kola bojovala o mistrovský titul, o nějž nakonec přišla o pá desetin vteřiny. Tituly mistrů republiky ve svých kategoriích získal Ivana Dvořáková a Vlaďka Onderková. V každém ze závodů Měli Lipenští draci zastoupení a všichni se umístili vždy minimálně do desítky. Vynikající výsledky, podtržené výbornou atmosférou a organizací dokreslují úspěšné kolo závodů, pořádaných v Lipníku nad Bečvou. Díky závodníkům i organizátorů.

Těším se na setkání při finále 4eské ROLLO ligy v Konstantinových lázních. 3,4…trhni si nohou

Karel Dvořák